دانلود پایان نامه ارشد رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط ی سرمایه فکری با عملکرد سازمانی بانک قوامین استان تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

– مقدمه

امروزه بزرکترین سرمایه هر سازمانی نیروی انسانی ان می باشد نیروهای که با رهیافت های جدید فکری واندیشه های متعالی موجبات رشدو بالندکی افراد در جوامع را فراهم میاورندوعامل انسانی به عنوان کلیدی ترین و حساس ترین عنصر سازمانی به شمار می رود و بیشتر تئوری‌های جدید سازمان و مدیریت نیز به چنین عامل حساسی تصریح کرده‌ا‌ند؛ لذا به مقصود آگاهی از نتایج عملکرد نیروی انسانی، در ارتباط با بازده و کارایی مورد انتظار، شاغلان در سازمان مورد ارزیابی قرار می گیرند. بدین گونه با شناخت نقطه ضعف‌های مستخدم، کمبودهای سازمان و نیروهای صدیق و باکیفیت. سرمایه، در مورد مؤسسه‌ها، به هر دارایی بر می گردد که باعث ایجاد جریان‌های نقدی آتی گردد(عسگریان، 1370).

بیشتر دارایی‌های شناخته شده، ماهیت مشهود و عینی دارند  پس، سرمایه مشهود به داراییهای فیزیکی و مالی سازمان تصریح دارد. ارزش این دارایی‌ها به گونه ادواری (توسط شرکتهای بخش عمومی) افشا می گردد و به آسانی بر روی ترازنامه به دست آمده از ثبتهای مالی این شرکتها، پیدا نمود می گردد. داراییهای فیزیکی، می‌تواند به معنی زمین، ماشین آلات، موجودی کالا، تجهیزات و … باشد، درحالی که داراییهای مالی به حقوق صاحبان سهام، سودهای انباشته، سرمایه در گردش، پیش پرداخت هزینه­ها، حسابهای دریافتی و… گفته  می گردد. اهمیت داراییهای نامشهود (مانند: مهارتهای نیروی کار و سازمان) در تعیین سودهای آتی به گونه فزاینده ای در حال افزایش می باشد.(قلیج لی و مشبکی، 1386)


بخش اول: سرمایه فکری

2-1-1- تعاریف سرمایه فکری

استوارت معتقد می باشد سرمایه فکری مجموعه ای از دانش، اطلاعات، اموال فکری، تجربه، رقابت و یادگیری سازمانی می باشد که می­تواند برای ایجاد ثروت به کارگرفته گردد. در واقع، سرمایه فکری کلیه کارکنان، دانش سازمانی و توانایی‌های آنان را برای ایجاد ارزش افزوده در بر می­گیرد و باعث ایجاد منافع رقابتی مستمر می­گردد (قلیچ لی و مشبکی، 1386).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مطالعه وجود ارتباط بین سرمایه فکری با عملکرد سازمانی بانک قوامین استان تهران  که در این راستا اهداف زیر دنبال می گردد:

  • مطالعه وجود ارتباط بین سرمایه انسانی با عملکرد سازمانی بانک قوامین استان تهران
  • مطالعه وجود ارتباط بین سرمایه ساختاری با عملکرد سازمانی بانک قوامین استان تهران
  • مطالعه وجود ارتباط بین سرمایه ارتباط ای با عملکرد سازمانی بانک قوامین استان تهران
  • الویت­بندی شاخص­های سرمایه فکری در خصوص وجود ارتباط با عملکرد سازمانی بانک قوامین استان تهران
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه ارتباط ی سرمایه فکری با عملکرد سازمانی بانک قوامین استان تهران  با فرمت ورد