دانلود پایان نامه ارشد رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر قراردادآتی بر ریسک سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

عناصر اصلی در موفقیت ریسک عبارتند از :

1- تشخیص منابع ریسک

٢ – اندازه گیری اندازه ریسک

٣- ارزیابی تأثیر اندازه ریسک مورد نظر بر کل سازمان و استراتژیهای مالی

۴- ارزیابی تواناییهای سازمان در برنامه ریزی برای مدیریت ریسک یا بهره گیری از ابزارهای مدیریت ریسک

۵- انتخاب ابزارهای مناسب و مفید مدیریت ریسک

2-3- انواع ریسک:

بنگاهها در معرض انواع مختلف ریسک قرار دارند که به گونه کلی می توان آنها را به دو دسته ریسکهای تجاری و ریسک های غیر تجاری تقسیم نمود:

2-3- -1ریسک تجاری

ریسک های تجاری آنهایی هستند که از دید بنگاه، برای سهامداران، مزیت رقابتی و ارزش افزوده ایجاد می کنند. ریسک تجاری به بازار محصولی که یک بنگاه در آن فعالیت می کند مربوط می گردد. این بازار شامل: نوآوری های تکنولوژیک، طراحی محصول، و بازاریابی می گردد. پذیرش منطقی ریسک تجاری یک مزیت رقابتی در هر کسب و کاری به شمار می رود. فعالیت های تجاری همچنین با ریسک های اقتصاد کلان سر وکار دارند که ناشی از چرخه های اقتصادی و نوسان در آمد و سیاست های پولی می باشد.

    2-32– ریسک غیر تجاری

سایر ریسک هایی که بنگاه بر آنها کنترلی ندارد، دسته ریسک های غیر تجاری را تشکیل می دهند. این دسته شامل: ریسک های استراتژیک می شوند که نتیجه تغییرات بنیادی در محیط سیاسی و اقتصادی هستند. برای مثال، از بین رفتن سریع تهدید اتحاد جماهیر شوروی در اواخر دهه 80 میلادی، باعث کاهش تدریجی بودجه دفاعی گردید و مستقیما روی صنایع دفاعی تاثیر گذاشت. سلب مالکیت و ملی شدن هم جزء ریسک های استراتژیک به شمار می رود. پرهیز از این ریسک ها مشکل می باشد، مگر با توسعه در کسب و کارهای گوناگون یا کشورهای متعدد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

    اهدف اصلی پژوهش:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

پژوهش حاضر با شناسایی ابزارهای جدید مالی و بهره گیری از ابزار مشتقه و کاربرد آن در بازار سهام و با بکارگیری ارزش در معرض ریسک جهت کاهش ریسک در بورس اوراق بهادار تهران        می پردازد.

هدف های کاربردی:

معاملات مشتقات مالی با اهداف و مقاصد مختلفی انجام می گیرد و معامله گران هر یک با انگیزه مشخص وارد این بازار می شوند. پوشش ریسک نوسانات قیمت سهام بورس یکی از این اهداف می باشد که اغلب فروشندگان سهام از آن بهره می برند و بوسیله آن ریسک نوسانات نامطلوب قیمت را کاهش و پوشش می دهند.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تاثیر قراردادآتی بر ریسک سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران  با فرمت ورد