دانلود پایان نامه ارشد رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 مطالعه تاثیر قراردادآتی بر ریسک سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

-تعریف اصطلاحات و واژه های پژوهش:

ابزارهای مالی: وسایلی برای نقل و انتقال وجوه هستند.

ابزار مشتقه:  ابزار مشتقه(به انگلیسی: Derivative Contract) در مباحث مالی ابزاری می باشد که ساختار پرداخت و ارزش آن از ارزش دارایی پایه و شاخصهای مربوطه نشات می‌گیرد.این ابزار به دارنده آن اختیار یا تعهد خرید و یا فروش یک دارایی معین را می‌دهد و ارزش آن از ارزش دارایی مربوطه مشتق می گردد. )قهرمانی، زهرا 1385)

قرارداد آتی: قرارداد آتی  یا فیوچر قراردادی که در آن خریدار و فروشنده توافق می کنند ، مقدار معینی از کالای مشخص را با کیفیت  مشخص ، قیمت  معلوم ،  در زمان  و  مکان مشخص معامله کنند. یک قرارداد آتی برای یک درجه ، مقدار ، ماه تحویل و  قیمت  معین منعقد می گردد.

بازار اسپات:  بازاری می باشد که معاملات در قیمت جاری و لحظه ای انجام می پذیرد.

 

ارزش در معرض ریسک:

ارزش در معرض ریسک بیشترین زیان مورد انتظار را در افق زمانی مشخص در سطح اطمینان معین اندازه‌گیری می‌نماید.

قرارداد کوتاه مدت: قراردادهایی هستند که سررسید آنها کمتر از یک ماه می باشد.

قرارداد میان مدت: قراردادهایی هستند که سررسید آنها یک ماه می باشد.

 قرارداد بلند مدت: قراردادهایی هستند که سررسید آنها  بیشتر از یک ماه می باشد.

1-9-معضلات پژوهش:

مهمترین مشکل پژوهش، عدم دسترسی به داده های مربوط به قیمتهای آتی یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه می باشد که به ناچار از داده های مربوط به سالهای 1390-1389 بهره گیری گردید از طرفی منابع فارسی مرتبط با موضوع بسیار اندک  می باشد.

ساختار پایان نامه پژوهش:

فصل اول به اظهار مقدمه، مساله پژوهش، اهداف و دامنه زمانی پژوهش، اهمیت موضوع، فرضیه ها، روش شناسی پژوهش و در نهایت تعریف واژه های علمی پژوهش پرداخته می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

    اهدف اصلی پژوهش:

پژوهش حاضر با شناسایی ابزارهای جدید مالی و بهره گیری از ابزار مشتقه و کاربرد آن در بازار سهام و با بکارگیری ارزش در معرض ریسک جهت کاهش ریسک در بورس اوراق بهادار تهران        می پردازد.

هدف های کاربردی:

معاملات مشتقات مالی با اهداف و مقاصد مختلفی انجام می گیرد و معامله گران هر یک با انگیزه مشخص وارد این بازار می شوند. پوشش ریسک نوسانات قیمت سهام بورس یکی از این اهداف می باشد که اغلب فروشندگان سهام از آن بهره می برند و بوسیله آن ریسک نوسانات نامطلوب قیمت را کاهش و پوشش می دهند.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تاثیر قراردادآتی بر ریسک سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران  با فرمت ورد